Čo je mixing?

Mixing znamená vytvorenie finálneho mixu skladby kombináciou jej rôznych prvkov. Cieľom mixáže je vytvoriť čo najlepší zážitok z počúvania a zároveň sprostredkovať pocit a posolstvo piesne. Správny mixing môže skutočne oživiť pieseň, ale nedokáže to, aby sa z piesne stala niečo, čo nie je, keď chýba produkcia alebo aranžmán. Pred odoslaním na mixáž by ste mali byť vždy spokojný so svojou produkciou.

5 základných krokov

1. VyváženosťVyrovnávanie úrovní medzi jednotlivými prvkami skladby, vrátane automatického využívania zmeny úrovní v rôznych častiach skladby, ak je to potrebné.
4. KompresiaKompresia sa používa na riadenie dynamického rozsahu nástrojov, ako aj na zmenu zvuku.
2. StereoPomocou panorámovania umiestniť prvky do stereofónneho poľa.
5. EfektyPomocou efektov ako reverb, delay a chorus môžeme urobiť mix zaujímavejším a tiež pomôcť, aby veci splynuli s trackom..
3. EQPomocou EQ ovládame frekvenčný rozsah rôznych prvkov tak, aby sedeli dobre, ako aj nastavenie tónu častí skladby.

Čo od Vás potrebujeme?

Pošlite nám stemy v 44.100, 24-bit .wav formáte a BPM skladby. Pri importovaní do DAW by všetky stemy mali hrať „synchronizovane“. Posielajte tiež všetky send/aux kanály efektov (napríklad reverb alebo delay) v samostatných súboroch.

NAŠA VÝBAVA

ANALOG3 x SSL G, Distressor, 2 x Warm Audio Pultec
DIGITALUAD: LA2A, 1176, Pultec EQ, Ampex ATR 102, GML 8200, Fairchild 670, Precision Limiter, K-Stereo, Enhancer, Multiband, EMT 140 Plate Reverb, Voice Of God …
SYNTHSMoog Voyager RME Electric Blue, DSI Poly Evolver, Elektron Analog RYTM, Roland SH 101, Novation PEAK, TD-3
AUDIOUA Apollo x16, Genelec 8050 Monitors, RME Fireface 800 Audio Device, Beyerdynamic DT-990, Strymon BigSky, Eventide H9 Max